Magia Zanzibaru
zamknięta w kosmetykach.

Seaweed Center to niesamowite miejsce na wschodnim wybrzeżu wyspy Zanzibar położonej na Ocenie Indyjskim. Miejsce, w którym afrykańska tradycja w połączeniu z nowoczesnością, dały początek kosmetykom do pielęgnacji ciała, przy produkcji których wykorzystywane są jedynie naturalne bogactwa wyspy, takie jak: algi morskie, oleje organiczne i niezwykle pachnące przyprawy. Na Zanzibarze mieszają się różne kultury, smaki i zapachy. Dlatego będąc tu można poczuć jednocześnie wpływy Afryki, Indii, Arabii, czy dalekiej Azji i starej Persji. Szerokie plaże z białym piaskiem, a także przepiękne rafy koralowe i ocean mieniący się wszystkimi barwami błękitu, turkusu i szmaragdu, sprawiają, że jego pięknu nie można się oprzeć.

W powietrzu na wyspie unosi się subtelny zapach soczystych cytrusów i przypraw, takich jak: goździki, gałka muszkatołowa, kardamon, wanilia, cynamon, czy trawa cytrynowa. Tak właśnie pachną masła, mydła i peelingi, wytwarzane ręcznie przez miejscowe kobiety zatrudnione w Seaweed Center. Kosmetyki nie tylko działają na zmysł powonienia, ale również oczyszczają, odżywiają i nawilżają skórę, wykorzystując przy tym największe bogactwa Zanzibaru.

W każdym produkcie ukryta jest magia i zapach wyspy, co sprawia, że używając ich do codziennej pielęgnacji skóry wyruszasz w zmysłową podróż po egzotycznym Zanzibarze, pełnym barw i aromatycznych przypraw.

Magia kosmetyków naturalnych z Zanzibaru

100% Naturalne składniki najwyższej jakości: algi, oleje, przyprawy z Zanzibaru.

Kosmetyki produkowane w Seaweed Center zawierają tylko naturalne bogactwa Afryki, takie jak:

  • Algi morskie uprawiane w najczystszych wodach Zanzibaru.
  • Olej kokosowy pozyskiwany z lokalnych upraw.
  • Miód pochodzący z dziewiczej wyspy Pemba.
  • Przyprawy, takie jak: goździki, cynamon, gałka muszkatołowa.
  • Cytrusy nadające kosmetykom świeże i orzeźwiające zapachy.
  • Naturalne olejki eteryczne o terapeutycznych właściwościach.

W kosmetykach produkowanych w Seaweed Center nie znajdziecie:

  • Parabenów.
  • Środków konserwujących.
  • Oleju palmowego.
Naturalne kosmetyki z alg morskich

Bogactwo alg morskich.

Zanzibar jest jednym z największych światowych eksporterów alg morskich. Piękne i czyste wody wyspy, w połączeniu z odpowiednią temperaturą, tworzą idealne warunki do uprawy „zielonego złota”. Algi morskie wykorzystywane do produkcji kosmetyków pochodzą z prywatnych upraw Seaweed Center znajdujących się w miejscowości Paje. Uprawiane w naturalnych warunkach dojrzewają około 6 tygodni, a następnie ręcznie zebrane, suszą się na zanzibarskim słońcu, dając gwarancję uzyskania produktu najwyższej jakości.
Algi morskie są bardzo cennym surowcem wykorzystywanym w kosmetyce. Bogate w aminokwasy egzogenne, nawilżające składniki odżywcze oraz białko, wspomagają odbudowę kolagenu, oddziałując nie tylko na metabolizm naskórka, ale także przenikając do skóry właściwej.

Kosmetyki Seaweed Center produkowane na bazie alg działają oczyszczająco, odżywczo i regenerująco oraz pomagają w redukcji cellulitu opóźniając tym samym procesy starzenia się skóry. Są również skuteczne w leczeniu problemów skóry odtruwając ją i przywracając jej naturalną równowagę.

Fair trade — wsparcie społeczności kobiet z Zanzibaru.

Seaweed Center to miejsce tworzone głównie przez wyjątkowe afrykańskie kobiety. Ich determinacja w walce o lepszy byt i godne życie swoich rodzin, w połączeniu z wiedzą i tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie doprowadziły do stworzenia wyjątkowej społeczności - kręgu kobiet, opartego na wzajemnym szacunku, uczciwości, zaufaniu i równości. Seaweed Center działa zgodnie z ideą Fair Trade. Jest pięknym przykładem na to, jak przy wykorzystaniu naturalnych zasobów i tradycji danego regionu, tworzyć unikatowe produkty przez lokalnych przedsiębiorców. Zatrudnione tu kobiety mają zapewnione nie tylko bardzo dobre pensje, ale także udziały w zyskach firmy, co pozwala im utrzymywać swoje rodziny, dbać o edukację dzieci oraz godnie żyć i cieszyć się swoją pracą.

Kosmetyki produkowane w warunkach Fair trade

Ręcznie robione według specjalnie opracowanych receptur.

W dążeniu do stworzenia kosmetyków najwyższej jakości, kobiety z Seaweed Center starannie łączą naturalne afrykańskie składniki z organicznymi algami. To, co wyróżnia kosmetyki Seaweed Center to ręczne wyrabianie metodą na zimno (cold press) małych partii produktów, w oparciu o specjalnie opracowane receptury łączące afrykańską tradycję pielęgnacji skóry ze współczesną wiedzą.