Kosmetyki Fairtrade
Like

Sprawiedliwy urok kosmetyków fair trade

Piękno oparte na dialogu, transparentności i szacunku

Półki w drogeriach uginają się od całej gamy przeróżnych kosmetyków. Mamy produkty z przedrostkiem “eko” (lub eco), z certyfikatami, bez certyfikatów, niewegańskich lub vegan-friendly, “naturalnych”, “organicznych”, innymi słowy: dla każdego coś dobrego. Konsumenci doszli do etapu, w którym chcą okiełznać chaos i świadomie uczestniczyć w procesie decyzyjnym, wybierając artykuły nie tylko jakościowo dobre, ale też etycznie słuszne.

kosmETYKA Fair Trade

Fair Trade to termin, który funkcjonuje w języku na określenie  międzynarodowego ruchu złożonego z konsumentów, producentów, firm importerskich oraz organizacji pozarządowych, których wspólny wysiłek i współpraca tworzą przestrzeń do niezależnej wymiany handlowej, opartej na zdecydowanie korzystniejszych i uczciwszych zasadach niż zasady panujące na rynku międzynarodowym. Ruch fair trade odnosi się do idei zrównoważonego rozwoju globalnego, który dąży do redukcji lub całkowitego wyeliminowania ubóstwa w krajach tzw. Globalnego Południa (wcześniej określano go mianem “Krajów Trzeciego Świata”).

Główne zasady, które przyświecają ruchowi fair trade to przede wszystkim: troska o środowisko, szacunek dla pracowników i małych lokalnych przedsiębiorców, stawianie potrzeb ludzi ponad zysk, rozwój korzystnych relacji między nabywcami a sprzedawcami, działania zmierzające do poprawy warunków pracy i życia, wspieranie równych szans dla kobiet, ochrona praw kobiet, dzieci, zwierząt oraz ludności tubylczej.

W przypadku branży kosmetycznej fair trade dba zarówno o najwyższy jakościowo, naturalny skład produktów do pielęgnacji (kremów, mydeł, masła do ciała, peelingów np. z alg morskich ), jak i stara się monitorować globalny łańcuch dostaw (proces, w którym uczestniczą wytwórcy, dostawcy i nabywcy). Fair trade to realne działania, które mają zachęcać konsumentów do podejmowania odpowiedzialnych decyzji, w tym również tych dotyczących dbania o skórę. 

Ale fair trade dziś wyglądasz!

Kosmetyki fair trade stają się w Polsce coraz popularniejsze. Produkowane z surowców pochodzących z certyfikowanych upraw ekologicznych, są właściwie wolne od szkodliwej dla zdrowia i środowiska chemii. Naturalny skład to najlepsza i najpewniejsza recepta na zdrową i piękną skórę. Nic też tak skutecznie nie poprawia samopoczucia, jak świadomość dobrze podjętego wyboru, który wspiera i promuje zasady sprawiedliwego handlu.  

Related Posts

Dodaj komentarz